Шампионът на Южна Америка Ривър Плейт срази водения от легендата Диего Марадона тим на Химнасия (Ла Плата) в среща от осмия кръг на аржентинската Суперлига и загря с победа преди първия полуфинал за Копа Либертадорес срещу Бока Хуниорс идната седмица.

Дон Диего все още няма спечелена точка след идването си начело на "вълците" и дори подкрепата на дъщерите му от трибуните не помогна на Химнасия. Хорхе Караскал (21) и Начо Скосо (74) вкараха головете за гостите, които нанесоха трета поредна загуба на тима от Ла Плата, останал последен в класирането само с една точка. След мача Марадона поиска прошка от феновете, които го боготворят. "Милионерите" са седми с 14 точки.

В същото време лидерът Бока Хуниорс най-накрая стъпи накриво и стигна само до 1:1 Нюелс Олд Бойс на своя „Бомбонера“. "Генуезците" записаха рекорд и нямаха допуснат гол в първите седем кръга, но сега инкасираха първо попадение за сезона. Капитанът им Карлос Искуердос (31) им даде аванс с глава. След почивката появилият се от резервната скамейка Карлос Тевес пропусна да удвои, а след това Кристиян Инсауралде (80) изравни с глава и прекъсна серията на вратаря Естебан Андрада, който допусна първи гол след 1049 минути, 863 от тях в първенството.

Равенството остави Бока на върха с 18 точки, а Нюелс Олд Бойс е осми с 14.