Диего Марадона от трибуните вдъхнови Наполи за победата с 3:0 над Рома в полуфинален реванш за Купата на Италия. Така неаполитанците преодоляха загубата с 2:3 в първия мач и се класираха за финала на турнира, където ще играят с Фиорентина.

Наполи взе аванс в 33-ата минута, когато Кристиан Маджо центрира отдясно, а Хосе Кайехон надскочи двамата защитници и с глава се разписа във вратата на Морган де Санктис.

Три минути след почивката Гонсало Игуаин се разписа с глава след центриране от корнер. В 51-ата минута Наполи вкара и третия си гол, при който Жоржиньо се възползва от хубав пас на Кевин Строотман.

Финалът на Купата на Италия между Наполи и Фиорентина ще се играе на 3 или 7 май на “Стадио Олимпико” в Рим. Датата зависи от прогреса на двата отбора в Лига Европа.