Марибор победи на финала Целие с 5:4 след дузпи и спечели Купата на Словения, за да дублира шампионската си титла, която спечели само преди няколко дни. Редовното време на финала за купата на страната завърши 1:1, а продълженията 2:2.

Целие на два пъти повеждаше в резултата с голове на Ален Ромих (36) и Бенямин Вербич (92), но воденият от Марко Миланич тим изравняваше с точни удари на Далибор Волаш (46) и Матич Църнич (99). В края на продълженията двата отбора останаха с по 10 души на терена. Първо в 117-ата минута с втори жълт картон беше отстранен Агим Ибрахими от Морибор, а две минути по-късно Марио Мочич от Целие получи директен червен картон.

При дузпите резервата Маркош Тавареш вкара последната пета дузпа за Марибор и направи резултата 5:4, а след това вратарят Марко Придигар спаси удара на Матей Центрих и донесе седма купа на Словения в историята на Марибор.