Бившият халф на ЦСКА Маркиньос вкара първото попадение за Анортозис при победата над Аполон Лимасол с 2:0 в среща от 13-ия кръг на кипърското първенство.

Бразилецът откри резултата в 57-ата минута малко случайно, след като Ронкато направи добра комбинация с Янакис Окас, ветеранът преодоля един защитник и стреля. Топката обаче се спря в Маркиньос, който просто я довкара във вратата на словака Сваловски за 1:0. След това в 71-ата минута бразилецът с български паспорт получи и жълт картон за фаул в центъра на терена. В 86-ата минута Маркиньос бе заменен от Сиелис.

Бившият български национал Станислав Ангелов пък игра цял мач за Анортозис и асистира за второто попадение в мача, дело на Михалис Константину в 93-ата минута.

След успеха си Анортозис събра 25 точки, но остава на 4-о място в класирането, на точка от третия АПОЕЛ (Никозия).