Мароко победи с 1:0 Кот д'Ивоар в директна битка за второто място в група "С" и изхвърли "слоновете" от турнира. Единственото попадение бе дело на Рашид Алиуи. Така Мароко зае второто място в крайното класиране в групата и продължава напред в турнира. Така Африка ще има нов шампион, след като носителя на трофея Кот д'Ивоар напусна надпреварата

Вратарят на Локомотив (Пловдив) Ясин Ел-Харуби остана на резервната скамейка за тима на победителите.

Преди двубоя разликата между двата отбора бе само една точка в полза на Мароко. Тимът се нуждаеше само от равенство, за да си осигури участие в следващата фаза, но успя да стигне до успех. Победното попадение падна в 64-ата минута, когато Алиуи получи топката в полето на Кот д'Ивоар и с мощен удар от 25 метра в горния ъгъл не остави шансове на Гбохоуо.

В другата среща от групата Конго очаквано се справи с Того с 3:1 и спечели първото място в групата. Попаденията за победителите бяха дело на  Кабананга (29), Мубеле (54) и М'Поку (80). За Конго, който остана на последно място в групата, се разписа Лаба в 69-ата минута.

РЕЗУЛТАТИ И СТАТИСТИКА ОТ КУПАТА НА АФРИКАНСКИТЕ НАЦИИ - ТУК!

НАЙ-ДОБРИТЕ КОЕФИЦИЕНТИ ЗА КУПАТА НА АФРИКАНСКИТЕ НАЦИИ!!!

All Goals HD - Morocco 1-0 Côte d'Ivoire - 24... by Baldassare-