Мароко обърна Малави с 2:1 и се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на африканските нации в Камерун.

Габадиньо Манго (7) вкара много красив гол с далечен удар и изведе Малави напред в резултата. Мароканците веднага се втурнаха в атака да изравняват, но късметът им изневеряваше и на два пъти удариха гредите, а пропуски направиха Лоуза, Ашраф Хакими и Софиан Буфал. Все пак в добавеното време на първата част нападателят на Севиля Юсуф Ен-Несири (45+2) изравни след асистенция на Селим Амалах.

„Лъвовете на Атлас“ продължиха да доминират и след почивката, стигайки до пълен обрат с ново красиво попадение. Защитникът на ПСЖ Ашраф Хакими (70) се разписа от пряк свободен удар от далечна дистанция, пращайки топката във вратата на Чарлс Тому. До края на мача Малави не успя да стигне до изравнително попадение и отпадна от надпреварата.

На 1/4-финалите мароканците ще се изправят срещу победителя от Мали и Екваториална Гвинея в последния 1/8-финал.