Един от фаворитите на Купата на африканските нации Мароко завърши при 1:1 ДР Конго в двубой от груповата фаза на турнира.

Ашраф Хакими изведе мароканците още в шестата минута, след като засече от воле центриране на Хаким Зиеш от корнер.

ДР Конго стигна до дузпа, отсъдена за игра с ръка на Амала. Ситуацията бе разглеждана десетина минути, което може би разколеба Седрик Бакамбю, който пропусна наказателния удар, стреляйки в гредата.

След почивката Мароко свали темпото, а съперникът стигна до изравнителен гол четвърт час преди края.

Силас Вамангитука получи в наказателното поле от Елия и шутира по земя в центъра на вратата за 1:1. Конгоанците дори можеха да стигнат до пълен обрат, но Ясин Буну спаси много опасен удар на Майеле в добавеното време.

Мароко оглавява класирането с четири точки, а ДР Конго е на втората позиция след две равенства в първите си два мача. В момента играят Замбия и Танзания в друга среща от групата.