Олимпик Марсилия излезе на второ място във временното класиране във френската Лига 1, след победа с 2:1 срещу Пари Сен Жермен в последен мач от 28-ия кръг. След трите точки Марсилия събра 51 и е само на 4 от лидера Лил.

И трите попадения паднаха само за двайсетина минути, между 16-ата и 35-ата. Габриел Хайнце откри резултата за домакините, но Клемен Шантом изравни в 27-ата. Деде Аю оползотвори подаването на Андре-Пиер Жиняк в 36-ата минута, за да изведе отново Марсилия напред. През второто полувреме футболистите нови голове нямаше.

В дербито на кръга Лион и Рен направиха равенство 1:1. Гостите стигнаха до едната точка в намален състав. Викто Уго Монтаньо бе изгонен в 65-ата минута, но Рен успя да изравни. Домакините от Лион поведоха в 36-ата минута чрез Бафетимби Гомис. В 87-ата минута Кевин Теофил-Катерин направи 1:1.