Олимпик (Марсилия) победи гостуващия Ница с 2:1 в среща от 36-ия кръг на френската Лига 1 и задмина Бордо на петото място, даващо право на участие в Лига Европа.

Първото полувреме предложи множество положения пред двете врати, но само Бафетимби Гомис (21) успя да се разпише след асистенция на Димитри Пайе и да даде аванс на домакините.

В началото на втората част голмайсторът на гостите Марио Балотели (50) изравни след асистенция на Баис. Бившият бранител на Манчестър Юнайтед и Ювентус Патрис Евра (66) обаче се превърна в герой за марсилци с победния си гол след центриране на Максим Лопес.

След победата си Марсилия излезе на пета позиция с 58 точки и една повече от Бордо, където ще гостува в следващия кръг. Ница е твърдо на трето място със 77 точки.