Олимпик (Марсилия) разби гостуващия Каен с 5:0 в среща от 12-ия кръг на английската Висша лига. Бразилецът Луис Густаво (43) вкара единствения гол през първата част, а след почивката се разписаха още Флориан Тувен (47, 81) на два пъти, Морган Сансон (52) и Костас Митроглу (76). След тази победа марсилци са трети в класирането с 24 точки, изоставайки на 4 от втория Монако и на 8 от лидера ПСЖ. Каен е седми с 18 точки.

Лил пък срази като гост опашкаря Метц с класиката 3:0. Головете за „кучетата” реализираха Николас Пепе (45+2-дузпа, 87) и Фарес Балули (67). Така Лил събра 9 точки, но остава предпоследен в таблицата. Метц си е на дъното само с 3 точки.

По-рано през деня Ница излъга у дома Дижон с 1:0 след гол на Марио Балотели (40-дузпа). "Орлетата" спряха серия от шест поражения във всички турнири и с 13 точки са на 15-о място в класирането. Дижон е 16-и с 12 точки.