Френският шампион Олимпик (Марсилия) продължава с неубедителните си игри в Лига 1 от началото на сезона. Тимът се добра само до равенство 2:2 в домакинството си на Монако от 5-ия кръг. Домакините на два пъти изоставаха в резултата след попадения на Никулае в 15-ата и Парк в 79-ата минута, но и двата пъти успяваха да се върнат в мача с гол на Валбуена в 42-ата и автогол на Перейра в 80-ата минута.

Бордо продължава с отчайващото си представяне, след като записа трета загуба в шампионата. Тимът падна с 1:2 при гостуването си от Ница. Резултатът бе открит от Ерик Мулунги в средата на първото полувреме. В добавеното време двата отбора си размениха по едно попадение. 2:0 направи влезлият като резерва Хабиб Бамого след контраатака. В последните секунди бившият играч на Ница Антони Модест реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Ренато Сивели. Бордо остава със скромния актив от четири точки и заема 18-о място./БЛИЦ

Марсилия – Монако 2:2

Класиране след 5 кръг: 1.Тулуза 12 точки, 2.Рен 11, 3.сент Етиен 10, 4.Ница 9, 5.Монпелие 8 и др.