Лидерът Олимпик (Марсилия) и Сент Етиен се издъниха в срещите си от седмия кръг на френската Лига 1.

Валансиен срази на свой терен Олимпик (Марсилия) с 4:1 и му нанесе първа загуба за сезона. Два гола заби Антони Льо Талек (34 и 63), а по един добавиха Гаел Даник (16) и Фуед Кадир (39), който се възползва от комична грешка на вратаря на съперника Стив Манданда. В даденото от съдията продължение резервата Джордан Аю (90) пък отбеляза почетен гол за Марсилия. След загубата си играчите на Ели Боп имат 18 точки и три преднина пред втория ПСЖ. Валансиен пък вече е шести с 11 точки.

Сент Етиен пък не успя да победи като домакин новака Реймс, с който поделиха точките след 0:0. „Зелените” направиха куп пропуски и изпуснаха да вземат трите точки, оставяйки феновете на "Жофроа Гишар" за пореден път разочаровани. В средата на първото полувреме гол бе отменен на Сент Етиен, след като Пиер Обамеянг бе в засада след пас отблизо на Джошуа Гивалоги. В последната минута на мача пък резервата Брандао нацели горната греда с акробатично изпълнение. След ремито Сент Етиен заема 11-о място с актив от 8 точки, а Реймс е на седма позиция с 11 пункта.