Олимпик (Марсилия) спечели трудно срещу гостуващия Страсбург в среща от 21-ия кръг на френската Лига 1 и излезе на втора позиция във временното класиране.

Гостите играха много организирано в защита и и бяха на път да измъкнат точка, но резервата Клинтън Н'Жие (79) се превърна в герой за марсилци, реализирайки първия гол за тях. Седем минути по-рано Валер Жермен бе пропуснал дузпа за домакините. В края на мача пък Димитри Пайе (87) оформи крайния резултат след пас на Н’Жие.

След успеха си Олимпик (Марсилия) е втори с 44 точки преди останалите срещи от кръга. Страсбург е 11-и във временното класиране с 24 точки.

В същото време Бордо загуби у дома от Каен с 0:2. Головете за гостите вкараха Сантини (89-дузпа) и Роделен (90+4) в самия край. Домакините пък завършиха мача в намален състав, след като в 86-ата минута Байсе получи директен червен картон. Жирондинците остават 13-и я с23 точки след тази загуба, а Каен е седми с 30 точки.