Олимпик (Марсилия) срази Троа с 3:1 без особени проблеми и си върна втората позиция в Лига 1.

Още във 2-ата минута Витиня отбеляза за 1:0, а в 6-ата пропусна златен шанс да вкара и втори гол. Последваха и пропуски на Алексис Санчес и Иса Каборе.

В 40-ата минута Ченгиз Юндер стреля перфектно по трева и опъна мрежата на гостите за втори път.

След почивката в 50-ата минута Витиня сътвори поредната голова възможност, но пропусна. В 63-ата минута Колашинац скочи високо и засече топката след корнер, но тя се удари в гредата. Само след минута обаче Витиня вкара втория си гол, отбелязвайки за 3:0.

Троа показа, че участва в мача в даденото от рефера продължение, когато Джеф Аделаид подаде към Мама Балде и той изтърколи топката зад Пау Лопес за крайното 3:1.

След успеха си Олимпик (Марсилия) измести Ланс от второто място със своите 64 точки. Троа е в зоната на изпадащите, заемайки 18-а позиция с 21 точки.