Тулуза загуби у дома от Олимпик (Марсилия) с 0:1 в среща от 18-ия кръг на френската Лига 1.

През първото полувреме в 28-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Шейг Бенгуе получи директен червен картон. В 40-ата минута пък гостите получиха право да изпълнят дузпа, но Джордан Аею пропусна от бялата точка. В последните секунди преди почивката Тулуза остана с 9 играчи на терена, след като Табану получи втори жълт и съответно червен картон.

След почивката марсилци успяха да се възползват максимално от числения си превес и в 68-ата минута Жереми Морел асистира на Пиер-Андре Жиняк, който преодоля вратаря Ахамада за 0:1. До края на мача възпитаниците на Ели Боп запазиха крехкия си аванс и спечелиха трите точки.

С този успех Марсилия събра 35 точки и излезе на второ място във временното класиране, докато Тулуза остава на 12-а позиция с 23 пункта.

От 22:00 часа: ПСЖ – Олимпик (Лион)

КЛАСИРАНЕ: 1. Олимпик (Лион) – 35 точки, 2.Олимпик (Марсилия) – 35, 3.ПСЖ – 32, 4.Рен – 29, 5.Сент Етиен – 27 и др.