Ето как прогнозираха мача Марсилия - Лион представителите на Ефбет лига в новата игра на БЛИЦ Звездна лига

Олимпик (Марсилия) излъга Олимпик (Лион) с 1:0 в мач от 14-ия кръг на френската Лига 1 и се върна на победния път след пет мача без успех във всички турнири.

Дербито беше решено от гола на Самуел Жиго (44) в края на първата част, в която домакините бяха по-активни и пропуснаха няколко изгодни положения.

Второто полувреме също беше динамично, подобно на първото. Положения и атаки имаше и към двете врати, но резултатът се запази непроменен.

В 63-тата минута Карл Токо Екамби се озова очи в очи с вратаря на гостите Лопес, който се отчете с ключово спасяване.

Десетина минути по-късно стражът на Марсилия спря Джеф Рене Аделаид. В заключителните минути от срещата домакините пропуснаха да сложат точка на спора, след като пропуски направиха Алексис Санчес и Матео Гендузи.

След минималния успех марсилци са четвърти във временното класиранеактив от 27 точки, докато Лион е осми с 20.