Олимпик (Марсилия) спечели трудно с 2:1 при визитата си на Метц в мач от 24-ия кръг на френската Лига 1.

Седрик Бакамбу (26) откри за гостите от няколко метра, а десетина минути по-късно Бамба Диенг можеше да удвои, но стражът на домакинския тим показа страхотен рефлекс.

Седем минути след началото на втората част Хабиб Майга (52) се възползва от прострелно центриране отляво на Канде и изравни.

В заключителната част на срещата Сеад Колашинац върна с глава топката в наказателното поле на домакините, където Аркадиуш Милик (82) с гръб към вратата отбеляза уникален гол със задна ножица и донесе трите точки на марсилци.

С победата Олимпик се откъсна на четири точки пред своя средиземноморски съперник Ница, който по-рано в кръга загуби с 0:2 в Лион и остана трети с 42 пункта. Европейският клубен шампион от 1993 година е с 46 точки, а лидерът ПСЖ има 59.