Олимпик (Марсилия) надви у дома Рен с 1:0 и се класира за 1/8-финалите на Купата на Франция. Единственото попадение в срещата бе дело на Матео Гендузи (59), а гредата спаси домакините, след като Лоренц Асиньон не успя да прехвърли Пау Лопес от над 30 метра.

Марсилци натиснаха от самото начало и в 10-ата минута Руслан Малиновски шутира директно от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

През втората част в 59-ата минута Жордан Верету намери Матео Гендузи, който се бе отскубнал от бранител на Рен в наказателното поле и прати топката във вратата за 1:0.

Във финалния щурм на гостите Лоренц Асиньон опита да прехвърли Пау Лопес с удар от над 30 метра, но за негово нещастие топката рикошира в напречната греда и така Рен отпадна от надпреварата.