Олимпик (Лион) и Олимпик (Марсилия) направиха атрактивно 2:2 в дербито от 18-ия кръг във френската Лига 1. Срещата завърши драматично, защото домакините поведоха с 2:0, но допуснаха изравняване. Алекс Лаказет откри в 17-ата минута, а когато Бафетимби Гомис покачи в 44-ата, местните фенове на "Жерлан" вече бяха сигурни в победата. Не така обаче мислеха гостите, които се вдигнаха на щурм. Секунди преди почивката таранът Жиняк намали след асистенция на Пайе. През второто полувреме играта беше равностойна, а в 79-ата минута младокът Флориан Тувин успя да простреля стража на домакините Веркутр за 2:2 и да донесе скъпоценната точка за Марсилия.

22:00 часа: Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия) 2:2

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ – 43 точки, 2.Монако – 41, 3.Лил – 39, 4.Нант – 29, 5.Марсилия – 28, 6.Бордо – 30 и др.