Олимпик (Марсилия) обърна като домакин Монпелие с 3:2 в дербито на Южна Франция от 21-ия кръг на Лига 1.

Още в 14-ата минута Андре Аю изведе марсилци напред в резултата след асистенция на Джоуи Бартън. Само минута по-късно аржентинецът Емануел Ерера изравни за 1:1 след подаване на нигериеца Джон Утака, който пък само направи обрата пълен в 56-ата минута – 1:2. Подаването за втория гол на гостите бе дело на Реми Кабела.

До края на мача домакините направиха всичко възможно по-силите си, за да стигнат поне до равенството и успяха да го направят в 79-ата минута, когато Джордан Ая, брат на първия голмайстор в мача, направи резултата 2:2. В добавеното време пък Пиер-Андре Жиняк направи пълен обрат за марсилци и им осигури победата с 3:2

След успеха си Марсилия се изкачи на второ място във временното класиране с 41 точки, докато Монпелие си остана на девета позиция с 29 пункта.

от 22:00 часа: Бордо - ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.Олимпик (Лион) - 42 т., 2.Олимпик (Марсилия) - 41, 3.ПСЖ - 39, 4.Бордо - 32, 5.Ница - 32, 6.Рен - 32, 7.Лориен - 31 и др.