Олимпик (Марсилия) продължи със слабото си представяне в Лига 1 дори и след смяната на треньора. В мач от 35 кръг марсилци направиха домакинско 1:1 срещу Нант под ръководството на Франк Паси, който през седмицата замени Мичел.

Никола Н'Кулу си вкара автогол и даде аванс на „канарчетата“ в 31-ата минута, но Флориан Тувен изравни в 49-ата. Надеждите на домакините за победа бяха попарени от червения картон на Алексис Ромао в 55-ата минута.

Така Олимпик (Марсилия) продължава без домакинска победа вече 15 мача. За последно тимът спечели на „Стад Велодром“ на 13 септември (срещу Бастия).

Марсилия е на 15-о място в класирането, като три кръга преди края има аванс от седем точки пред зоната на изпадащите. Нант е 10-и с 45 точки.

След края на мача треньорът на „канарчетата“ Мишел дер Закарян разкри, че няма да остане на поста си след края на сезона в Лига 1.