Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет лига в новата игра на БЛИЦ Звездна лига

Олимпик (Марсилия) победи Монако с 3:2 като гост в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1.

Нуно Тавареш пропусна да открие резултата за гостите още във втората минута, а в деветата Юсуф Фофана пропиля добра възможност за Монако.

Олимпик поведе в 35-ата минута с попадение на Алексис Санчес от фаул (1:0). В самият край на полувремето Монако получи дузпа, която Висам Бен Ядер превърна в гол (1:1).

Четвърт час след почивката Аксел Дизази пропусна добра възможност на Монако, а в следващата играта бе спряна заради тежка контузия в коляното на френския национал Амин Ари (Олимпик Марсилия), който ще пропусне Мондиала в Катар.

Това явно повлия на играчите на Олимпик и те допуснаха втори гол във вратата си четвърт час преди края.

Александър Головин намери непокрития Кевин Фоланд и той се разписа за 2:1.

Минути преди края гостите поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но реферът и ВАР замълчаха.

Олимпик все пак стигна до точката с гол на Жордан Верету в 83-ата минута след пас на Димитри Пайе за 2:2. Именно Пайе центрира за победния гол в седмата минута от добавеното време, отбелязан от Саед Колашинац с глава (3:2).

Олимпик Марсилия се изкачи до четвъртата позиция с 30 точки, докато е шести Монако с 27.