Олимпик (Марсилия) победи Лориен с 3:1 в 19-ия кръг на френската Лига 1 и продължава да е в Топ 3 на първенството.

Южняшкият тим направи пълен обрат в мача, след като изоставаше в резултата в средата на първото полувреме. Теремас Мофи успя да изведе бретонците напред, но бившият футболист на Арсенал Сеад Колашинац изравни за тима от Марсилия десетина минути по-късно.

Втората част започна ударно за тима на Олимпик Марсилия, който в рамките на шест минути вкара две попадение.

Първо Алексис Санчес успя да изведе домакините напред в 53-ата минута след асистенция на Самюел Жиго. В 59-ата минута Жордан Верету направи преднината на южняците сериозна.

Марсилия бе по-добрият отбор и до края на срещата, като не спря да търси четвърто попадение.

Тимът на Игор Тудор се приближи на две точки в класирането до втория Ланс, докато Лориен остава на шеста позиция за момента.