Марсилия надигра като домакин и победи категорично германския шампион Борусия (Дортмунд) с класиката 3:0 в среща от втория кръг на Група “F” в Шампионската лига. Марсилци си гарантираха трите точки след попадения на Андре Аю (20 и 69-дузпа) и Лоик Реми (62).

Двубоят на „Стад Велодром” започна с натиск на домакините, а той даде резултат едва в 20-ата минута, когато при първата си по-сериозна атака възпитаниците на Дидие Дешан поведоха. Матю Валбуена намери добре Лучо Гонзалес, който продължи топката към Лоик Реми, а последния подаде към младока Андре Аю, който с мощен изстрел с левия крак отблизо бе точен за 1:0. Това бе първото попадение за ганайския национал в Шампионската лига. Постепенно гостите от Дортмунд изравниха играта, но трудно създаваха чисти голови ситуации.

След почивката вестфалци опитаха да упражнят натиск, който доведе до добро положение за Марио Гьотце, който от удобна позиция пропусна да изравни в 50-ата минута. В 62-ата минута домакините взеха още по-комфортна преднина, след точен за 2:0 бе Лоик Реми. Всичко в срещата бе решено в 69-ата минута, когато Марсилия получи дузпа след нарушение на Себасиан Кел срещи Реми. Андре Аю реализира втория си гол за вечерта и оформи крайното 3:0.

Така Марсилия оглави групата с пълен актив от 6 точки, докато Дортмунд остана на дъното само с една точка.

1:0 Андре Аю (20), 2:0 Лоик Реми (62), 3:0 Андре Аю (69-дузпа)