Олимпик (Марсилия) победи драматично гостуващия Страсбург с 3:2 в междинния седми кръг на френската Лига 1. Кени Лала (27) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Корне, а Димитри Пайе (41-дузпа) и Морган Сансон (44) направиха пълен обрат в края на първата част. Олимпик остана в намален състав след червения картон Амави в 52-ата минута, а драмата бе пълна в заключителните минути. Първо Нуно Да Коста (89) изравни след пас на Мотиба, а в добавеното време Валер Жермен (90+1) донесе трите точки за домакините след асистенция на Хироки Сакай. Така марсилци събраха 13 точки и остават на трета позиция. Страсбург е 14-и с 8 точки.

В същото време и Олимпик (Лион) записа четвърта шампионатна победа за сезона, след като спечели убедително с 3:0 при визитата си на Дижон. И двата тима завършиха в намалени състави, след като първо Тузар от гостите получи втори жълт картон в 66-ата минута и бе изгонен с червен картон, а във втората минута от добавеното време и Лиодис от домакините последва съдбата му. Иначе Муса Дембеле (16, 19) вкара два бързи гола, а Мартин Терие (35) оформи крайния резултат още през първата част. След успеха си „хлапетата“ остават втори с 13 точки, а Дижон е девети с 10 точки.