Марсилия загуби важни точки в борбата за титлата след драматично реми 2:2 при гостуването на Лориен в двубой от 36-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят бе равностоен през целите 90 минути и крайният резултат е закономерен. Срещата започна добре за Марсилия и още в 14-ата минута Реми откри резултата. Момчетата Дидие Дешан успяха да запазят крехката си преднина до края на частта, но веднага след подновяването на играта я изгубиха - Ламин Коне изравни в 47-ата минута.

Десет минути пред края на двубоя футболистите на Лориен стреснаха съперника си с гол на Гамерио и по всички личеше, че домакините ще се поздравят с трите точки. В 88-ата минута обаче Жиняк се възползва от моментно невнимание в отбрана и изми очите на Марсилия.

След ремито Марсилия остана на второ място с актив от 66 точки, докато Лориен е седми с 49. Лидерът Лил има 69 пункта, но е и с мач по-малко, като в сряда вечер му предстои домакинство на деветия Сошо.