Носителят на Купата на лигата във Франция Олимпик (Марсилия) за пореден път разочарова феновете си този сезон, след като завърши у дома 1:1 с борещия се за оцеляване Каен в отложен мач от 32-ия кръг на Лига 1. Гостите поведоха още в 11-ата минута с попадение на Фредерик Було, но марсилци се добраха до точката след точно изпълнена дузпа от Лоик Реми в 27-ата минута. След равенството Марсилия е на 10-о място с 41 точки, докато Каен се изкачи на 15-а позиция с 34 точки и е на само една от опасната зона.

В друг отложен сблъсък от този кръг Тулуза разби на свой терен Олимпик (Лион) с класическото 3:0. Головете за успеха на домакините вкараха Франсоа Сирие (9), Еманюел Ривиер (22) и турчинът Умут Булут (90+2). С успеха си Тулуза се изкачи на пето място с 53 точки, колкото има Лион, който обаче е четвърти заради по-добрата си голова разлика. Лидер е Монпелие с 66 точки, следван от ПСЖ с 64 и шампиона Лил с 59.