Марсилия стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Монпелие от 29-ия кръг на Лига 1, правейки нова грешна стъпка в преследването на лидера ПСЖ, който има мач срещу Лион.

Гостите първи откриха резултата в мача. В 12-тата минута Арно Нордин бе изведен на чудесна позиция в наказателното поле и прати топката в мрежата за 0:1.

В края на първото полувреме Марсилия се върна в мача. След разглеждане с ВАР бе забелязана игра с ръка на защитник на гостите и това бе дузпа. Матео Гендузи застана зад топката и бе точен за 1:1.

След паузата домакините натиснаха, но така и не успяха да намерят пътя към гола.

В крайна сметка срещата завърши без победител, като Марсилия остава на 2-рото място с 60 точки, като изостава с 6 зад ПСЖ, който е и с мач по-малко. Монпелие пък се намира на 11-тото място с 37 спечелени точки.