Марсилия спечели важни три точки срещу Сент Етиен след труден успех с 1:0 в последния мач за календарната година от френското първенство. През първото полувреме основната част от мача премина в наказателното поле на гостите. В 45-ата минута домакините организираха атака отдясно, Род Фани центрира в наказателното поле, а 23-годишният Андре Аю засече с глава за 1:0.

През втората част обаче ролите се размениха и Сент Етиен изравни играта. Гостите създадоха чудесни възможности за изравняване, но вратарят Стив Манданда удържа вратата си.

След 19 кръга в Лига 1 начело са три отбора с по 38 точки - ПСЖ, Лион и Олимпиик Марсилия. Шампионатът във Франция ще се поднови на 11 януари 2013 година с мач между Сент Етиен и Тулуза./БЛИЦ