Олимпик Марсилия спечели важна победа с 2:1 като гост Рен в мач от 21-ия кръг на френското първенство. Марсилци продължиха впечатляващата си серия от 10 победи и един равен мач във всички турнири. Тимът воден от Дидие Дешан се изкачи на 5-о място в класирането с 37 точки, изпреварвайки именно Рен, който остава 6-и с 35.. Лидер е ПСЖ с 46 точки, следван от Монпелие с 43 и Лил с 39.

Домакините от Рен откриха резултата в 14-ата минута чрез Тонго Хамед Думбия, който със силен удар по тревата изненада Стив Манданда. В 43-ата минута след центриране на Лоик Реми защитникът на домакините Онйекачи Апам си отбеляза автогол. В 77-ата минута Беноа Шейру със силен удар изпрати топката в мрежата на младия вратар на домакините Диало и донесе победата на Марсилия./БЛИЦ

Рен – Олимпик Марсилия 1:2

Класиране след 21 кръг: 1.ПСЖ 46 точки, 2.Монпелие 43, 3.Лил 39, 4.Лион 38, 5.Марсилия 37, 6.Рен 35 и др.