Марсилия победи у дома Ланс с 2:1 в мач от 31-ия кръг на френската Лига 1 и възроди надеждите си за участие в евротурнирите и през следващия сезон.

Домакините започнаха ударно с гол още в първата минута, като Пиер-Емерик Обамеянг стигна до подаване в противниковото наказателното поле и изстреля топката в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Ланс стигна до изравнителен гол в 77-ата минута, когато Масадио Хайдара центрира, а Уесли Саид се извиси високо, за да изпрати топката с глава в мрежата на Марсилия.

Обамеянг имаше ключова роля и при втория гол на марсилци, след като в 85-ата минута той намери Папе Гей, който преодоля Брис Самба, за да направи резултата 2:1 и да донесе трите точки на Марсилия.

След успеха си марсилци са седми с 44 точки и две по-малко от шестия Ланс, който е на позицията, която дава и право на участие в Лига на конференциите. Лион също е с 44 пункта и е в борбата за място в евротурнирите, а до края на шампионата във Франция остават три кръга.