Олимпик (Марсилия) продължава с победния си старт на сезона и записа втори успех от два мача в Лига 1. Андре-Пиер Жиняк и Род Фани бяха точни за триумфа с 2:0 над Сошо.

Жиняк вкара третия си гол за четири официални мача през този сезон в 54-ата минута, а Фани затвърди победата в края на срещата.

Тимът на Ели Боп спечели с 1:0 двубоя от първия кръг срещу Реймс, а в третия квалификационен кръг на Лига Европа записа равен и победа срещу турския Ескишехирспор.

Сошо обаче не започва добре сезона – две загуби от два мача, след като отстъпи като домакин на Бастия преди седмица.

Гол на полския национал Людовик Обраниак 15 минути преди края донесе на Бордо победата с 1:0 над Рен. Така “жирондиците” имат вече осем поредни успеха за първенство, включително и последните шест мача от миналия сезон. Рен пък започна първенството с две поредни загуби.

Олимпик (Лион) е лидер в класирането с 6 точки и по-добра голова разлика от Олимпик (Марсилия), който е втори. Бастия и Бордо делят третото място, също с по 6 точки.