Марсилия разби с 5:0 като гост Монпелие в мач от осмия кръг на френската Лига 1. Още в първата минута Елие Уахи даде преднина на Марсилия в резултата, а в 36-тата Амин Харит бе точен за 0:2. В 40-тата минута Пиер-Емил Хьойберг отбеляза третия гол за гостите, а в 58-мата бившият нападател на Манчестър Юнайтед Мейсън Грийнууд направи положението на Монпелие още по-тежко с четвърто попадение. Последва червен картон за домакините в 64-тата минута, когато Стефан Джодич бе отстранен от игра, а Луис Енрике оформи крайния резултат с гол в 73-тата минута.

Марсилия е на трето място в класирането със 17 точки, а лидери са Пари сен Жермен и Монако с по 20. Монпелие е на последното 18-о място с едва 4 точки.