Олимпик (Марсилия) победи аутсайдера Сошо с 2:1 на „Стад Велодром” в среща от 13-ия кръг на френската Лига 1 и прекъсна серия от 7 мача без успех във всички турнири – 1 равенство и 6 поражения.

Още в 4-ата минута Флориан Товен даде аванс на марсилци, след като се възползва от пас на Менди и вкара за 1:0. Играчите на Ели Боп обаче успяха да задържат аванса си само до 60-ата минута, когато замбийският национал Еманюел Маюка изравни за 1:1. В 83-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа и Андре-Пиер Жиняк бе точен от бялата точка за крайното 2:1.

След победата си Олимпик (Марсилия) е на пето място с 21 точки. Сошо остава на последната 18-а позиция със 7 пункта.

В неделя (10 ноември): Сент Етиен - Лион

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 31 точки, 2.Лил 27, 3.Монако 26, 4.Нант 23, 5.Олимпик (Марсилия) 21, 6.Реймс 19 и др.