Олимпик (Марсилия) разби у дома Лил с 5:1 в мач от 34-ия кръг на френската Лига 1 и също като Олимпик (Лион) се размечта за участие в Шампионската лига, след като се доближи само на точка от втория Монако.

Марсилци водеха с 4:0 още на почивката. Флориан Товен (12, 30) и Костас Митроглу (35, 38) вкараха по два гола, а през втората част Ясин Бензия (54) намали за “кучетата”, но Лукас Окампос (68) оформи крайния резултат.

Така Марсилия продължава битката с Монако и Лион за местата, даващи право на участие в Шампионската лига догодина. Играчите на Руди Гарсия са четвърти с 69 точки, колкото има и третият Лион, а Монако е с една повече. Лил е в опасната зона на предпоследната позиция с 29 точки, колкото има и Троа, който е на мястото за плейоф, но и с мач по-малко.