Марсилия се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Франция, след като надви трудно на своя „Стад Велодром” втородивизионния Льо Авър с 3:1 след продължения. В редовните 90 минути съперниците си отбелязаха по един гол за 1:1.

Доста изненадващо гостите поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Риан Мендес бе точен за 0:1. Едва в 64-ата минута играчите на Дидие Дешан изравниха чрез Брандао – 1:1. До края на редовното време обаче нови попадения не паднаха и се стигна до две продължения от по 15 минути. В края на първото от тях в 104-ата минута Морган Амалфитано отбеляза за 2:1. В последната 120-а минут апък Лоик Реми оформи крайното 3:1 и Марсилия се класира за следващия етап на надпреварата.

В друг мач от 1/16-финалите Валансиен победи като домакин Бастия с 3:1 и също се класира за следващата фаза на турнира.