Олимпик (Марсилия) нанесе първа загуба на английския шампион Челси в тазгодишното издание на Шампионската лига. Лондончани до момента бяха единственият отбор с пълен актив от точки, но в последния си мач от група “F” паднаха с 0:1. Единственото попадение падна в 80-ата минута, когато точен бе Брандао. Челси спечели групата и се класира за 1/8-финалите, което стори и Марсилия. На трето място остана Спартак (Москва), който в другия мач надделя над Жилина с 2:1. Руският тим продължава в Лига Европа, а словаците отпадат от Европа.

Олимпик (Марсилия) контролираше събитията на терена през първото полувреме. В първите 25 минути домакините отправиха пет удара към Петер Чех, но всички бяха извън рамката на вратата. В 36-ата минута Марсилия успя да порази вратата на англичаните, след като Габриел Хайнце засече с глава центриране от фаул, но бе отсъдена засада. Челси започна по-добре второто полувреме и още в 50-ата минута Флоран Малуда успя да излъже двама защитници и да стреля опасно, но право в ръцете на вратаря. В 80-ата минута Брандао бе изведен в наказателното поле и отблизо нямаше как да сгреши, реализирайки за 1:0./БЛИЦ