Марсилия победи Лион в дербито на Франция с 2:1 след страхотно второ полувреме на срещата. Играчите направиха скучна първа част, но компенсираха през втората. Резултата бе открит в 68-ата минута от Марсилия, а гостите изравниха в 80-ата. Крайното 2:1 бе оформено в 81-ата минута.

В 66-ата минута Каборе видя свободен коридор и не се поколеба да стреля извън наказателното поле и вкара топката в мрежата на Лион за 1:0.

В 80-ата минута гостите успяха да върнат попадението чрез Бафетимби Гомис. Калстрьом центрира в наказателното поле, а Гомис заби топката в долния ляв ъгъл с глава.

Радостта на гостите трая едва една минута, след като Тайво отново се разписа в мрежата на Лорис за крайното 2:1. Тази победа изпрати Марсилия на 4-о място с 53 точки, а Лион е едва на 6-а позиция с актив от 51 точки./БЛИЦ