В началото на мача домакините организираха натиск и още в 8-ата минута Гамейро бе намерен близо до вратата от Амалфитано и той нямаше как да сгреши за 1:0. До края на полувремето Марсилия се хвърли в атака и Бен Арфа и Зенден изпуснаха няколко добри възможности. През втората част гостите продължиха да търсят изравняването и в 59-ата минута Сивели бе изпуснат от защитата и с удар от близо възстанови равенството. В 79-ата минута Брандао с хубав удар от границата на наказателното поле обърна резултата в полза на Марсилия. Гостите дори имаха още няколко шанса да подпечатат успеха си, изтървани от Вилтор, а в 89-ата минута след спречкване между Кана и Льо Лан и двамата трябваше преждевременно да напуснат терена. Марсилия води в таблицата с 64 точки, с 4 повече от втория Лион, който играе по-късно днес. Лориен пък е на 11-ото място с 38 точки.

Отборът на ПСЖ записа победа при домакинството си на последния в класирането Льо Авър. Трите попадение за парижани паднаха  в 41-ата, 55-ата и 90-ата минута чрез Жюли, Ротен и Оаро. /БЛИЦ