Българският национал Мартин Петров бе титуляр за Болтън при победата с 2:1 над Блекбърн в мач от 17 кръг на Висшата лига. Това бе първият домакински успех за Уондърърс над Роувърс от 2000 г. насам. Триумфът изкачи Болтън на пето място в класирането.

Петров остана на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Матю Тейлър. Българинът бе видимо недоволен от смяната и започна да ръкомаха към мениджъра Оуен Койл. Развръзката в мача дойде, след като Марк Дейвис получи червен картон и остави домакините с човек по-малко.

В 65-ата минута резервата Фабрис Муамба откри резултата за Болтън, но три минути преди края Ел Хаджи Диуф изравни за Блекбърн. Само минути по-късно Стюърт Холдън донесе победата на домакините след асистенция на Кевин Дейвис.

Уулвърхемптън победи Бирмингам с 1:0 след гол на Стивън Хънт. Това бе и първият мач на “вълците” без допуснат гол от средата на април./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 17 КРЪГ
От 11 декември (събота)
Астън Вила – Уест Бромич 2:1
1:0 Стюърт Даунинг (25), 2:0 Емил Хески (80), 2:1 Пол Шарнър (90)

Евертън – Уигън 0:0

0:1 Дъдли Кембъл (48)

0:1 Яя Туре (30), 0:2 Робърт Грийн (73-автогол), 0:3 Адам Джонсън (81), 1:3 Джеймс Томкинс (89)

Нюкасъл – Ливърпул 3:1
1:0 Кевин Нолан (15), 1:1 Дирк Кайт (49), 2:1 Джоуи Бартън (80), 3:1 Анди Керъл (90+1)

От 12 декември (неделя)
1:0 Фабрис Муамба (65), 1:1 Ел Хаджи Диуф (87), 2:1 Стюърт Холдън (88)

Манчестър Юнайтед – Арсенал Нова Спорт
Баланс: 182 мача, 74 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 66 победи за Арсенал

* Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.