Десният бек на Ливърпул Мартин Кели ще отсъства от терените между четири и пет седмици заради разкъсано бедрено сухожилие.

Кели се свлече на игрището, докато атакуваше по десния фланг на своя тим при загубата с 1:3 от Уест Хям.

"Още на игрището ми стана ясно, че травмата е в бедрото. Надбягвах се със Скот Паркър, почувствах болка и нямаше начин да продължа", казва Кели.

"Надявам се да се върна скоро, разчитам на медицинския екип на отбора, който е много добър", добави бранителят.

В същото време стана ясно, че един от най-важните играчи за Ливърпул в последните мачове Раул Мейрелеш има контузия в коляното, заради която бе изваден от игра в четвъртата минута на второто полувреме срещу Уест Хям. Най-вероятно Мейрелеш няма да започне срещу Манчестър Юнайтед в неделя.

Лазаретът на Ливърпул се препълни, след като Даниел Агер има травма в крака, Сотириос Киргиакос - в главата, а Фабио Аурелио - в адукторите. Новата покупка Анди Керъл се възстановява от контузията си в бедрото, а Стивън Джерард все още не е в оптимална форма след триседмичното си отсъствие заради болки в слабините.