Българският нападател Мартин Кушев вкара 2 гола на Зенит, но Амкар падна лошо у дома с 2:4 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига в Русия.

След по-малко от четвърт час игра отборът на Димитър Димитров-Херо вече водеше с 2:0 след попадения на Кушев в 3-ата и 14-ата минути. След това гостите изцяло доминираха до края на двубоя и заслужено стигнаха до обрата с 4:2. По този начин Зенит събра 27 точки и се изкачи на петото място, а Амкар остана на 13-ата позиция с 18 точки в актива си.

Херо пусна титуляри срещу Зенит българите Мартин Кушев, Захари Сираков и Георги Пеев. Бившият нападател на Левски Жеан Карлош също намери място в стартовите единадесет, а новото попълнение Димитър Телкийски се появи на смяна в 57-ата минута, заменяйки Алексей Померко.

Кушев, Сираков и Пеев изкараха пълни 90 минути на терена, като първите двама получиха жълт картон. Официално предупреждение имаше и за Жеан Карлош, а в 87-ата минута резервата Калашников получи червен картон и остави Амкар в намален състав.

В друг ранен мач от 18-ия кръг на руската Висша лига Том Томск надделя с минималното 1:0 у дома над Кубан. Единственото попадение в двубоя реализира Йокич в 90-ата минута. /БЛИЦ

АМКАР - ЗЕНИТ 2:4
1:0 Мартин Кушев (3), 2:0 Мартин Кушев (14), 2:1 Игор Семшов (28), 2:2 Игор Денисов (34), 2:3 Саболч Хусти (53), 2:4 Игор Семшов (75)
Пропусната дузпа: Саболч Хусти (33)

РУСИЯ, ВИСША ЛИГА - 18 КРЪГ:
Амкар - Зенит 2:4
Том Томск - Кубан 1:0
Днес от 13:15 часа: Химки - Криля Советов
Днес от 15:00 часа: Локомотив (Москва) - ЦСКА (Москва)
Днес от 15:30 часа: Сатурн - Спартак (Налчик)
Днес от 17:45 часа: Рубин (Казан) - Терек (Грозни)
Днес от 20:00 часа: Ростов - Динамо (Москва), Спартак (Москва) - ФК Москва

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН (Казан) 34 т. 2, Спартак (М) 33, 3.ФК Москва 30, 4.ЦСКА (М) 30, 5.Зенит 27 и др.