Чайкур Ризеспор загуби с 1:3 от Анкарагюджю в мач от 1/16-финалите за Купата на страната.

Българският национал Мартин Минчев започна на върха на нападението на Ризеспор, като престоя на терена 70 минути, преди да бъде заменен от Адолфо Гаич.

Каан Гюнерен успя да изведе Анкарагюджю напред в резултата в 57-ата минута. Ризеспор обаче успя да отговори с гол на Митхат Пала в 83-ата минута след асистенция на Джонджо Шелви.

Анкарагюджю получи правото да изпълни дузпа в седмата минута на добавеното време на срещата, а Толго Цигерчи не сбърка от бялата точката, извеждайки своя тим отново напред в резултата.

Домакините получиха и още една дузпа в 10-ата минута на добавеното време, която отново реализираха, но този път точен бе Олимпиу Моруцан.