Мартин Минчев изигра силен мач при загубата на Спарта (Прага) с 0:3 от Лион в Лига Европа. Българинът остана през всичките 90 минути на терена и се отличи с много добри изяви, но тимът му не успя да се противопостави на силния си съперник.

Първите две попадения за Лион реализира Ислам Слимани - в 61-ата и 63-ата минути, а в добавеното време се разписа и Карл Токо-Екамби. През първото полувреме Слимани пропусна сам срещу вратаря, а стражът на гостите Флорин Ница се отличи с множество спасявания.

Тимът на Минчев също имаше своите шансове, като Томаш Визнер и Ладислав Крейчи на два пъти бяха на косъм от голове.

Лион вече е 1/8-финалист в Лига Европа с четвърта поредна победа в група “А” и пълен актив от 12 точки. Спарта (Прага) и Глазгоу Рейнджърс са втори и трети с по 4 точки, а Брьондби е последен с две точки. Вторият в класирането отива на директна елиминация срещу някой от третите в Шампионската лига, а третият продължава в Лигата на конференциите.

По-рано днес Глазгоу Рейнджърс и Брьондби завършиха при 1:1.