Нападателят на Бока Хуниорс Мартин Палермо вкара уникален гол с глава от над 40 метра при победата на тима над Велес Сарсфийлд с 3:2. Това бе първи успех на Бока след четири поредни загуби.

Гостите откриха резултата още в 6-ата минута след гол на Карусо, но домакините изравниха в 35-ата минута чрез Баталия. Карусо отново вкара за Велес в 47-ата минута, за да дойде попадението на Хуан Роман Рикелме за 2:2 в 64-ата минута. Победният гол бе дело на нападателя Мартин Палермо. Русокосият голмайстор вкара за 3:2 в 73-ата минута след удар с глава от около 40 метра, с който преодоля вратаря на гостите Лопес. Това бе и юбилейното попадение под номер 200 за Палермо в първенството на Аржентина./БЛИЦ

Вижте видео на гола тук

Класиране след 7 кръг: 1.Естудиантес 16 точки, 2.Архентинос Хуниорс 15, 3.Банфийлд 15, 4.Нелес Сарсфийлд 14, 5.Нюелс Олд Бойс 13 и др.