Българският нападател Мартин Петров отбеляза гол при загубата на Болтън от Питърбъро с 4:5 в мач от 24-тия кръг на Чемпиъншип в Англия. Това е трето попадение за врачанина от началото на сезона. Първите две той отбеляза срещу Кардиф и Бристол Сити през октомври и началото на ноември. Преди двубоя Питърбъро беше на последното 24-то място с 16 точки. След успеха тимът вече има 19. Болтън остава в средата на класирането с 29 точки.

Домакините поведоха с 2:0 още до 6-ата минута след голове на Томлин и Гейл. Кийт Ендрюс върна едно попадение за Болтън от дузпа в добавеното време на първото полувреме. През втората част Питърбъро поведе с 3:1, а отново Ендрюс намали на 2:3 след точно изпълнена дузпа. Литъл направи 4:2 в 69-ата минута, а Закуани увеличи на 5:2 за Питърбъро в 83-ата минута. Малко преди това на терена се появи Мартин Петров и Болтън се вдигна на щурм. В 85-ата минута Афобе намали на 3:5, а в следващата минута и българинът се разписа за 4:5. Болтън обаче нямаше сили да стигне до изравнително попадение.