Мартин Петров официално дебютира с екипа на Еспаньол, който направи 0:0 при гостуването си на Сарагоса в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. Българинът влезе в игра в 75-ата минута, когато замени контузилия се Кристиан Гомес. И двата тима завършиха мача с по 10 души на терена.

През първата част на „Ла Ромареда” нямаше много положения за гол, след като и двата тима предпочитаха да не рискуват и за вратарите нямаше много работа.

След почивката картината на терена не се промени особено. Въпреки това в 65-ата минута Еспаньол можеше да поведе, след като Стуани засече центриране на Капдевиля, но ударът му бе спасен от вратаря Роберто.

В 75-ата минута халфът на „папагалчетата” Кристиан Гомес, който се бе появил в игра като резерва в началото на втората част, се контузи и бе заменен принудително от Мартин Петров, който направи повторен дебют в Примера дивисион. Прди години българинът игра с екипа на Атлетико (Мадрид), чийто треньор тогава бе настоящият мексикански наставник на Еспаньол Хавиер Агире.

Малко след смяната на Петров Сарагоса имаше добро положение, но ударът на Зукулини премина над вратата. В 79-ата минута Хави Лопес получи втори жълт картон и тимът от Барселона остана с човек по-малко. Последва спасяване на Кико Касия след нов изстрел на Зукулини. Численото превъзходство на Сарагоса не продължи дълго, тъй като и румънският бранител Кристиан Сапунару бе отстранен за втори жълт и съответно червен картон.

В крайна сметка тимовете поделиха точките, като Еспаньол вече има 22 в актива си и е на 14-о място, докато Сарагоса е на 13-а позиция с 23 пункта.

Леванте – Валядолид 2:1
0:1 Бараха (8), 1:1 Баркеро (44), 2:1 Антонио Рукавина (90-авт.)
26.01.13
21:00 ч.
Сарагоса – Еспаньол 0:0
26.01.13
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Валенсия (ТВ +)
Баланс: 83 мача, 24 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 42 победи за Валенсия
Атлетик (Билбао) – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 151 мача, 59 победи за Атлетик (Билбао), 27 равенства, 65 победи за Атлетико (Мадрид)
28.01.13
22:30 ч.
Севиля – Гранада (Филм +)
Баланс: 29 мача, 14 победи за Севиля, 7 равенства, 9 победи за Гранада

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ –
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ