Българският национал Мартин Петров игра цял мач за Болтън при убедителната победа с 4:0 над Куинс Парк Рейнджърс на старта на новия сезон във Висшата лига.

В първия си мач при завръщането в елита КПР получи болезнен урок от тима на Оуен Койл. Гари Кейхил откри резултата в добавеното време на първата част, а в 66-ата Дани Габидон си вкара автогол.

Три минути по-късно Иван Класнич вкара трети гол за гостите, а в 78-ата минута хърватинът асистира за попадението на Патрис Муамба.

Стилиян Петров игра 89 минути за Астън Вила при равенството 0:0 като гост на Фулъм. “Виланите” почнаха по-силно мача, но Емил Хески и Джеймс Колинс биха неточно с глава. През втората част домакините имаха по-чисти положения, но Шей Гивън на два пъти парира удари на Боби Замора.

Минута преди края Стенли отстъпи мястото си на Киърън Кларк. Българинът завърши срещата с жълт картон, получен в 82-ата минута. По този начин и двата отбора не загубиха в дебюта на новите си мениджъри. Бившият треньор на Тотнъм Мартин Йол пое Фулъм в началото на лятото, а Алекс Маклийш напусна Бирмингам, за да поеме съгражданите от Астън Вила./БЛИЦ

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
13.08.11
17:00 часа
Блекбърн – Уулвърхемптън
Баланс: 86 мача, 35 победи за Блекбърн, 19 равенства, 32 победи за Уулвърхемптън
13.08.11
17:00 часа
Фулъм – Астън Вила 0:0
13.08.11
17:00 часа
Ливърпул – Съндърланд 1:1
1:0 Луис Суарес (12), 1:1 Себастиан Ларсон (57)
13.08.11
17:00 часа
КПР – Болтън 0:4
0:1 Гари Кейхил (45+2), 0:2 Дани Габидон (66-автогол), 0:3 Иван Класнич (69), 0:4 Патрис Муамба (79)
Уест Бромич – Манчестър Юнайтед Диема
Баланс: 110 мача, 37 победи за Уест Бромич 26 равенства, 47 победи за Ман Юнайтед