Манчестър Сити и Мартин Петров изпуснаха домакинското предимство и не успяха да си осигурят директно класиране на четвъртфиналите на ФА Къп, след като в мач от петия кръг на турнира направиха 1:1 със Сток Сити на “Сити ъф Манчестър”.

“Грънчарите” стигнаха до равенството след попадение в типичния си стил, когато в 57-ата минута Рори Делъп прати топката в наказателното поле с дълго изпълнение на тъч и Рикардо Фулър с глава прониза Шей Гивън. Пет минути по-късно Петров отстъпи мястото си на Роке Санта Крус.

Манчестър Сити започна по-добре мача и взе бърз аванс в резултата, когато грешка на Райън Шоукрос позволи на Шон Райт-Филипс да се разпише в 11-ата минута, след като преди това бе успял да прехвърли вратаря Томас Сьоренсен.

Сток Сити удържа финалния натиск на домакините, като Сьоренсен парира удар с глава на Гарет Бари, а Шоукрос се реваншира за грешката си при гола на “гражданите”, избивайки топката от голлинията.

Равенството означава, че през следващите две седмици “грънчарите” на два пъти ще приемат Манчестър Сити на “Британия Стейдиъм”. Във вторник двата тима се срещат в мач от Висшата лига, а седмица по-късно ще изиграят и преиграването си на срещата за ФА Къп./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ФА КЪП, 5 КРЪГ
От 13 февруари (събота)
Челси (І) – Кардиф (ІІ) 4:1
1:0 Дидие Дрогба (2), 1:1 Майкъл Чопра (34), 2:1 Михаел Балак (51), 3:1 Даниел Стъридж (69), 4:1 Саломон Калу (86)

Саутхемптън (ІІІ) – Портсмут (І) 1:4
0:1 Куинси Овусу-Абейе (66), 1:1 Рики Ламбърт (70), 1:2 Аруна Диндан (75), 1:3 Надир Белхадж (82), 1:4 Джейми О`Хара (85)

На 13 февруари (събота)
Рединг (ІІ) – Уест Бромич (ІІ) 2:2
1:0 Джими Кебе (1), 1:1 Роберт Корен (18), 2:1 Саймън Чърч (73), 2:2 Джо Маток (87)

Дарби Каунти (ІІ) – Бирмингам (І) 1:2
1:0 Джеймс Макевърли (55), 1:1 Скот Дан (73), 1:2 Лиъм Риджуел (90+1)

Манчестър Сити (І) – Сток Сити (І) 1:1
1:0 Шон Райт-Филипс (11), 1:1 Рикардо Фулър (57)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 14 февруари (неделя)
15:30 часа Болтън (І) – Тотнъм (І)(Диема)
Баланс: 9 мача, 2 победи за Болтън, 4 равенства, 3 победи за Тотнъм

17:00 часа Фулъм (І) – Нотс Каунти (ІV)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Фулъм

17:45 часа Кристъл Палас (ІІ) – Астън Вила (І)(Диема)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за ФА Къп. В скобите след имената на отборите е посочено нивото на английския футбол, в което се състезават.