Ранен гол на Карлос Тевес донесе на Манчестър Сити победата с 1:0 над Болтън в мач от 16 кръг на Висшата лига. Това бе първото попадение на аржентинеца в домакински мач на “гражданите” от два месеца.

Българският национал Мартин Петров започна като титуляр за Болтън и остана на терена до 63-ата минута, когато бе заменен от Мат Тейлър.

Тевес откри резултата още в 4-ата минута, когато настигна извеждащ пас на Яя Туре и би покрай Юси Яскелайнен. След това Манчестър Сити доминираше в мача, но Марио Балонели би в страничния стълби, а Давид Силви удари напречната греда.

Болтън получи шанс да стигне до изравнително попадение, когато 12 минути преди края Александър Коларов бе изгонен заради втори жълт картон. Домакините обаче успяха да удържат преднината си./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 16 КРЪГ
От 4 декември (събота)
Арсенал – Фулъм 2:1
1:0 Самир Насри (14), 1:1 Диоманси Камара (30), 2:1 Самир Насри (76)

Бирмингам – Тотнъм 1:1
0:1 Себастиан Басонг (19), 1:1 Крейг Гарднър (81)

Блекбърн – Уулвърхемптън 3:0
1:0 Дейвид Дън (29), 2:0 Брет Емертън (43), 3:0 Райън Нелсън (55)

Челси – Евертън 1:1
1:0 Дидие Дрогба (42-дузпа), 1:1 Джърмейн Бекфорд (86)

1:0 Карлос Тевес (4)

Уигън – Сток Сити 2:2
0:1 Роберт Хут (18), 1:1 Дани Колинс (30-автогол), 1:2 Матю Етерингтън (31), 2:2 Том Клевърли (40)

На 4 декември (събота) от 19:30 часа
Блекпул – Манчестър Юнайтед - отложен
Баланс: 80 мача, 20 победи за Блекпул, 17 равенства, 43 победи за Манчестър Юнайтед